مقالات صنایع نانو تک آینده

Loading
Loading
 • سرمایه‌گذاری خطرپذیر
  سرمایه‌گذاری خطرپذیر
  سرمایه‌گذاری خطرپذیر
  سرمایه‌گذاری خطرپذیر
  امروزه نقش کسب و کار های نوپا و دانش بنیان در توسعه و تعالی اقتصاد و رفع خلاقانه نیاز های کشور بر هیچ کـس پوشـیده نیسـت. صـاحبان ایده و کارآفرینان خلاق جهت راه اندازی کسب و کار جدید خود نیازمند حمایت هـای مـالی، آموزشـی، مشـاوره ای و غیره می باشند. از اینرو در فضای کسب و کار امروز کشور وجود مراکز رشدی که واسط صاحبان ایده و سرمایه گذاران شوند و به رشد و پیشرفت آنها کمک کنند بسیار احساس می شود.
 • ریز جلبک ها
  ریز جلبک ها
  ریز جلبک ها
  ریز جلبک ها
  ریزجلبک ها ارگانیزم های فتوسنتزی با کاربرد های بسیار مختلف و مهم در صنعت می باشند و مزیت های ویژه کشت و ارزش غذایی چشمگیر با خواص درمانی مهم باعث افزایش توجه ها به این منبع گیاهی شده است.
 • کمپرسور های بدون روغن
  کمپرسور های بدون روغن
  کمپرسور های بدون روغن
  کمپرسور های بدون روغن
  وجود روغن در هوای خروجی کمپرسور های متداول، باعث مشکلات جانبی فراوانی در صنایع حساس مانند صنایع دارویی و غذایی شده است. کمپرسور های بدون روغن با طراحی خاص خود قادر به رفع این معضل با تولید هوای خروجی خالص و عاری از روغن می باشند.
 • نانوبافت‌ها و نانوکامپوزیت‌ها
  نانوبافت‌ها و نانوکامپوزیت‌ها
  نانوبافت‌ها و نانوکامپوزیت‌ها
  نانو بافت‌ها یا نانوالیاف‌ها، فیبر‌هایی با قطری در بازه نانومتر می‌باشند که می‌توانند از پلیمر تولید و خواص مکانیکی و حرارتی منحصر به فرد با کاربردهای متنوع داشته باشند. داربست‌های زیستی در علوم مهندسی بافت، دارورسانی، تشخیص سرطان، باتری‌های لیتیوم یون، سنسور‌های نوری، فیلتراسیون هوا و لباس‌های ورزشی از کاربردهای شاخص این نانوالیاف‌ها می‌باشد.
 • نانو پودرها و نانوباتری‌ها
  نانو پودرها و نانوباتری‌ها
  نانو پودرها و نانوباتری‌ها
  نانو پودرها و نانوباتری‌ها
  نانوپودر‌ها به مواد پودر شده با ذرات مجزا گفته می‌شود که در ابعاد نانومتر تعریف می‌شوند و به علت ابعاد بسیار کوچک، این نانوذرات می‌توانند نسبت سطح به حجم بسیار زیادی کسب کنند که خواص فیزیکی و شیمایی‌شان را نسبت به نمونه مشابه در ابعاد ماکرو بهبود می-دهد. افزایش مصارف مورد استفاده صنعتی، رقابت شدید، معرفی محصولات جدید و بازسازی تکنولوژی‌های قدیمی همگی از محرک‌های رشد این بازار می‌باشد.
 • نانوپزشکی
  نانوپزشکی
  نانوپزشکی
  نانوپزشکی راه حل‌های نوآورانه‌ای برای تشخیص اولیه، جلوگیری و پیشگیری از بیماری‌های حاد و مزمن مانند آلزایمر، قلبی و عروقی، سرطان و دیابت ارائه می دهد. چاپ ایمپلنت‌های سه بعدی مورد استفاده در ستون فقرات، ژل حاوی نانوذرات از بین برنده سلول‌های سرطانی، تشخیص کویید19 با محلول نانوذرات طلا، برش نگاری از تومور مغز به وسیله نانوذرات سیلیکا و تولید واکسن کرونا بر پایه نانوذره نمونه‌ای از کاربردهای چشمگیر این فناوری می‌باشد.
 • نانوپوشش و نانورنگ
  نانوپوشش و نانورنگ
  نانوپوشش و نانورنگ
  نانو پوشش‌ها لایه‌های باریک در ابعاد نانو می‌باشند که براساس اصول نانوفناوری بر روی سطوح اعمال می شوند و خواص مهمی مانند دفع آب و روغن، مقاومت در برابر پرتو UV، مقاومت در برابر شرایط مختلف محیطی مانند خراش، ضربه، قارچ، رنگ پریدگی، اکسیداسیون، جلوگیری از رشد باکتری، مقاومت در برابر مواد شیمیایی مضر و غیره را برای سطح فراهم می‌کنند.
 • فناوری نانو
  فناوری نانو
  فناوری نانو
  امروزه نانوفناوری پتانسیل عظیمی از خود در رشته‌ها و بخش‌های متعدد نشان داده است و انتظار می‌رود که به عنوان فناوری پیشتاز در مسیر توسعه پایدار و زیست پذیر طی سال‌های آتی ظاهر شود. پیش زمینه اولیه نانوفناوری، کاربردهای متنوع ذرات در گستره ابعادی نانومتر می‌باشد که در حوزه‌های مختلف مانند سلامت، زیبایی، کشاورزی، صنایع غذایی، ماشین آلات، تجهیزات کاربرد دارد.
Loading

قدیمی