طرح‌های برتر نانو دارویی تجاری سازی می‌شوند

طرح‌های برتر نانو دارویی تجاری سازی می‌شوند
طرح‌های برتر صنعت دارو و سلامت مبتنی بر فناوری‌ نانو با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تجاری سازی می‌شوند.
فناوری نانو با ماهیت فرارشته‌ای خود، مرزهای علوم مختلف را شکست و زمینه را برای استفاده از نتایج و امکانات در بیشتر حوزه‌های کاربردی در جهت افزایش کیفیت زندگی فراهم کرده است  از این رو، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری صنایع نانوتک آینده (صنتا) به دنبال حمایت از طرح‌های این حوزه با هدف تجاری‌سازی آنها است.
فراخوان سرمایه‌گذاری در طرح‌های برتر صنعت دارو و سلامت مبتنی بر فناوری‌ نانو برای نیل به این هدف تدارک دیده شده است،  اعطای جایزه ۲۵ میلیون تومانی برای طرح برتر مورد پذیرش سرمایه‌گذاری صنتا و عقد قرارداد به‌منظور جذب سرمایه و همکاری با شرکت صنتا از جمله جوایز این فراخوان است.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در مرحله اول شرکت‌کنندگان باید حداکثر تا پنجم آذر، طرح مفهومی خود را در چارچوبی که در اختیار آنها قرار گرفته است، مدون و سپس از طریق سامانه به صورت آنلاین ثبت نام کنند.
در پایان مرحله اول طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.
در مرحله دوم برگزیدگان باید الزاما نمونه اولیه داشته باشند، در پایان مرحله دوم جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارایه شده از سوی هر شرکت‌کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.
دستیابی به نمونه آزمایشگاهی کارآمد در محیطی که به محیط عملکرد واقعی شباهت دارد، نمایش نمونه اولیه کارآمد در محیطی که به محیط واقعی شباهت دارد. ، اثبات عملکرد نمونه اولیه واقعی، بررسی سیر پژوهشی و آزمون‌های مرتبط، عملیاتی‌بودن طرح پیشنهادی، برنامه اجرایی مشخص، هزینه اجرای طرح پیشنهادی، تسلط فنی اعضای تیم بر موضوع، پیشینه علمی و اجرایی ومقایسه جنبه نوآورانه طرح با آخرین ایده‌های مطرح در حوزه صنعتی مشابه از معیارهای ارزیابی طرح ها است.

معیار نانویی

بر اساس تعریف استاندارد بین‌المللی ISO-TS ۱۸۱۱۰: ۲۰۱۵ و استاندارد ملی ۱۲۰۹۸ محصول فناوری نانو، محصولی است که کارکرد یا ویژگی آن مبتنی بر فناوری نانو بوده یا با فناوری نانو بهبودیافته باشد از معیارهای نانویی این فراخوان است.
بنابر این فراخوان، مالکیت فکری طرح‌های ارسالی تماماً متعلق به شرکت‌کنندگان است،  صرفِ شرکت در این فراخوان و ارسال طرح منجر به انتقال مالکیت فکری نمی‌شود، پس از پایان ارزیابی‌ها، شرکت صنتا با تیم‌های برگزیده باهدف ادامه همکاری و پیاده‌سازی طرح‌ها وارد مذاکره می‌شود.
 
۳۰ آبان ۱۴۰۰
تعداد بازدید : ۶۹۴
کد خبر : ۳۸

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.